A kommunikáció jog, nem kiváltság

2019. december 04., címkék: fogyatékkal élők, immanuel otthon, immánuel otthon

A komplex kommunikációs igényű személyeket támogató AAK-Módszertani Központ nyílt a debreceni Immánuel Otthonban. A Nemzeti Fogyatékosságügyi- és Szociálpolitikai Központ Közhasznú Nonprofit Kft. (NFSZK) MONTÁZS projektjének részeként 21 millió forint értékben vásároltak speciális kommunikációs eszközöket a református intézmény számára.

A kommunikáció jog, nem kiváltság

2019. december 04., címkék: fogyatékkal élők, immanuel otthon, immánuel otthon

Bővítik a református Immánuel Otthont

2019. június 17., címkék: immanuel otthon, immánuel otthon

Új telephellyel és iskolaépülettel bővül a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona az Európai Unió és a magyar kormány 500 millió forintos támogatásával – jelentették be csütörtökön a projektindító rendezvényen.

Bővítik a református Immánuel Otthont

2019. június 17., címkék: immanuel otthon, immánuel otthon

25 éves a Debreceni Immánuel Otthon

2016. május 29., címkék: Fekete Károly, immanuel otthon, debreceni nagytemplom, balog zoltán, fekete károly, immánuel otthon

„Nem jó az embernek egyedül, de kétszeresen nem jó a sérült embernek egyedül lenni" – utalt a közösség fontosságára Fekete Károly tiszántúli püspök a debrecen-nagytemplomi egyházközség fenntartásában működő Immánuel Otthon és Iskola 25 éves fennállása alkalmából rendezett május 29-i hálaadó istentiszteleten.

25 éves a Debreceni Immánuel Otthon

Az Immánuel Otthonba látogatott Czibere Károly

2014. június 29., címkék: czibere károly, immánuel otthon, diakónia, immanuel otthon

Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára Debrecenbe látogatott a nagytemplomi református gyülekezet Immánuel Otthona és fejlesztő nevelést-oktatást végző iskolájának meghívására. Az esemény célja az volt, hogy felhívja a figyelmet arra a jó gyakorlatra, kiváló szakmai munkára, ami az intézményben zajlik.

Az Immánuel Otthonba látogatott Czibere Károly

XX. századi Taigetosz

2013. december 13., címkék: immanuel otthon, immánuel otthon, xx. századi tagietosz

Egész napos konferenciával kezdődött meg december 13-án az a programsorozat, amelynek keretében 2014-ben megemlékeznek a holokauszt során elhunyt fogyatékos emberekről. A programsorozatot a Debrecen- Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthona és Iskolája más szervezetekkel összefogva szervezi.

XX. századi Taigetosz

Új járást segítő eszközökhöz jutott az Immánuel Otthon

2013. július 30., címkék: immánuel otthon, pályázat, debrecen, Pályázat, immanuel otthon

A K&H gyógyvarázs program 2013-ban ünnepli tíz éves fennállását. Idén a zsűri 11 intézményt választott ki pályázati támogatásra, köztük a Debrecen-Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonát. A református intézmény több mint három millió forintot kapott.

Új járást segítő eszközökhöz jutott az Immánuel Otthon

Művészek és fogyatékkal élők együtt alkottak

2010. október 07., címkék: Hírek, diakónia, debrecen-nagytemplom, immánuel otthon

Szájjal festés, agyagozás és rajzolás – művészek és fogyatékkal élő gyermekek készítettek közös műalkotásokat a debreceni Immánuel Otthonban.

Alkotónap az Immánuel Otthonban

2010. október 04., címkék: Hírek, diakónia, debrecen-nagytemplom, immánuel otthon

Művészek és fogyatékkal élő gyermekek készítenek közös műalkotásokat a debreceni Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonában.

Az Immánuel Otthon tartja a fejlesztő iskolai oktatás konferenciáját

2010. április 16., címkék: Hírek, református oktatás, immánuel otthon

A debreceni Immánuel Otthon szakembereit kérték fel előadást tartani az Észak-alföldi Régióban a fejlesztő iskolák működéséről.

„Olyan cserépedények vagyunk, amelyek nem egyformák” – új foglalkoztató műhely az Immánuel Otthonban

2010. február 22., címkék: országos református szociális módszertani intézet, immánuel otthon, Hírek

„Amikor bejövünk ebbe a műhelybe és halljuk a gyerekek csodálatos énekét, látjuk a kerámiákat, amelyeket készítettek, akkor ez megerősíti bennem, hogy minden edény mögött ott van az alkotója és mindannyian Isten alkotásai vagyunk. Olyan cserépedények vagyunk, amelyek nem egyformák és törékenyek.” – mondta Beszterczey András, a Magyarországi Református Egyház Szociális Módszertani Intézményvezetője Debrecenben, az Immánuel Otthonban, ahol hétfőn átadták a csaknem 50 millió forint pályázati pénzből épült akadálymentesített műhelyt.

Fejlesztőműhely sérült felnőtteknek és gyermekeknek

2010. február 19., címkék: bölcskei gusztáv, Hírek, debrecen nagytemplom, immánuel otthon

Akadálymentes foglalkoztatóműhelyt vehetnek birtokba a Debrecen Nagytemplomi Református Egyházközség Immánuel Otthonának lakói. Az ünnepi alkalom február 22- én 10 órakor lesz. A műhelyt Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke adja át.